Jeste li čuli za dripping? Ili možda drip painting?

Dripping je slikarska tehnika u kojoj se boja spontano kapa ili lijeva na platno, najčešće položeno na pod, a slika koja nastaje proizvod je potpune slučajnosti.

Glavni predstavnici su J. Pollock, W. de Kooning i R. Motherwell.

Naši maturanti ne samo da su čuli za dripping nego su detaljno upoznati s teorijom, ali i tehnikom te ju prenijeli na karton. Profesorica likovne umjetnosti, Barbara Frntić, ujedno i razrednica maturanata svoje je likovne vještine prenijela na mnoge i iz toga su proizašli jedinstveni i posebni radovi koji će krasiti našu školu i biti lijepa uspomena na sve njih. 

"Ozbiljno pristupamo neozbiljnostima" #likovna umjetnost, #JacksonPollock, #dripping art, #akcijskoslikarstvo, #nastavauprirodi, #aktivnoučenje, #Školazaživot, #GimnazijaŽiger