Međunarodni dan rijetkih bolesti

„Rijetki inspiriraju, ostavi trag“

Naše učenice 4. a razreda Tea Tomašić i Stella Zorman te učenici 3. a razreda Paula Krašek i Filip Jakupec sudjelovali su u projektu „Rijetki inspiriraju, ostavi trag” povodom Međunarodnog dana rijetkih bolesti koji se održavao u varaždinskom kinu Gaj. Projekt je bio predstavljen video prikazima koji su učenicima srednjih škola na različite načine dočarali teške probleme s kojima se suočavaju ljudi s rijetkim bolestima. Popratni sadržaj bio je podijeljen na dva dijela. Prvi film sadržavao je životne priče oboljelih osoba, a sljedeći je bio snimka kazališne predstave u sjeni. Bila je to snimka koja nam je uistinu otvorila oči i duboko nas potresla činjenicom kako se tuđi problemi olako shvaćaj te da ih radije prebacujemo na nekog drugog umjesto da se njima posvetimo. Priča na kraju pokazuje sasvim drugačiju sliku koja nam govori o boljoj budućnosti kojoj bismo mi mladi trebali težiti.

Stella Zorman, 4. a