„Dječja udruga Hrabrost“ ili DUH je udruga koja je neprofitna, nevladina humanitarna organizacija, registrirana u Republici Hrvatskoj 2003. godine. Od svog početka, udruga je okupljala djecu s invaliditetom i omogućavala im da se zabavljaju i druže.  

Udruga tijekom godine organizira razne radionice u koje se također mogu priključiti i volonteri. Stoga smo u subotu, 9. ožujka, u pratnji profesorice likovne umjetnosti, Barbare Frntić, otišle na mjesto okupljanja društva ,,Naša djeca’’ te sudjelovale u radionici kao volonterke gdje smo pomagale ostaloj djeci i mladima napraviti neki kao „štit jajetu”. Oni su kasnije bacali ta jaja s ciljem da vide jesu li svoje jaje uz pomoć svoje kreativnosti zaštitili dovoljno dobro. Dakle, dobili smo razne materijale koje smo zamatali i lijepili na ta jaja. Svi su se trudili napraviti što bolji štit kako njihovo jaje ne bi puklo. Zatim smo otišli ispred ulaza zgrade u kojoj smo bili te su ostala djeca bacala svoja jaja. Nažalost, nisu svi uspjeli u tome da im jaje ostane čitavo. Nakon što smo očistili „nered”, otišli smo odigrati još jednu igru. Za kraj smo se malo zasladili uz pjevanje pjesama. 

To je bilo jedno zbilja lijepo iskustvo za nas i rado bismo opet otišle tamo.

Paula Rogić, Vivien Furdi