Pogledajte kako nam je bilo na Erasmus+ mobilnosti u Madridu u sklopu projekta „Europrojects“.

Ovu školsku godinu obilježili su brojni projekti i mobilnosti pa su tako naši učenici i profesorice Irena i Helena imali priliku boraviti u Madridu. 

Nositelj projekta je srednja škola I.E.S. Pedro Salinas iz Madrida koja je ujedno bila domaćin prve mobilnosti učenika i nastavnika u sklopu projektnih aktivnosti. Osim Španjolske, sudjeluju još srednje škole iz Turske i Nizozemske te naša škola, Privatna varaždinska gimnazija – Gimnazija Žiger. Projekt je usmjeren na istraživačke radove kroz koje će učenici istraživati odabrane teme, kvalitetno i kritički pretraživati literaturu za pisani rad, oblikovati ga te kasnije izložiti u sklopu mobilnosti u Turskoj.

Naši učenici, osim što su se u sklopu projekta usavršili u provođenju istraživačkog rada, dodatno su razvili brojne vještine kao što su komunikacija na stranom jeziku, snalaženje u prostoru, upoznavanje novih kultura, itd. Više o projektu pročitajte na linku: Mobilnost u Madridu

Kako nam je bilo pogledajte u nastavku:

VIDEO: Erasmus+ mobilnost u Madridu

"Madrid i Segovia"

"Učenici ispred skrivene židovske sinagoge u Segoviji"