Povodom svjetskog dana zaštite okoliša naši su učenici sudjelovali u edukativnim radionicama, interaktivnim kvizovima i eksperimentima vezanima uz zaštitu okoliša. Događaj su organizirali Geotehnički fakultet, Tekstilno-tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike.

Studenti i njihovi nastavnici predstavili su svoja istraživanja o ulozi pojedinca u zaštiti okoliša, a predstavljene su i tehnologije pročišćivanja zraka i voda, zaštite tla, ponovne uporabe različitih vrsta otpada te primjene informacijskih tehnologija u zaštiti okoliša.

Naši su učenici osvojili nagrade u ekološkim pitalicama, naučili mnogo o sustavima recikliranja otpada te zaključili da briga za prirodu i okoliš treba biti dio našeg svakodnevnog života.