U petak 25. rujna 2020. godine, s početkom u 13 sati, održan je prvi sastanak Vijeća učenika u školskoj godini 2020./2021.  Članovi Vijeća učenika naše škole su Tonka Igrec, Laura Kovačić, Klara Margeta Zgrebec, Marija Mučić, Zrinka Premuš i Dominik Biškup. Za predsjednika Vijeća učenika izabran je Dominik Biškup, učenik 4. a razreda, javnim glasovanjem.

Sastanak Vijeća učenika otvorila je profesorica Irena Žiger te upoznala članove Vijeća s radnim tijelima škole, školskim kalendarom za ovu školsku godinu, Godišnjim planom i programom škole te Školskim kurikulumom. Plan i program rada škole dan je članovima Vijeća na diskusiju.

Predložen je plan i program rada Vijeća učenika, tj. teme kojima će se baviti članovi Vijeća tijekom školske godine. Odlučeno je da će učenici komentirati rad škole te davati prijedloge za poboljšanje; da će raspravljati o izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima; da će se osobno angažirati u radu na poboljšanju uvjeta rada i atmosfere u školi.

Novi sastanak Vijeća učenika održat će se u listopadu.