Jezici i dijalekti, igre, običaji i obredi, predaje i priče, narodne nošnje i plesovi, stari gradovi i utvrde – sve su to sastavnice nacionalne kulturne baštine.

Zahvaljujući našim europskim projektima, naši su učenici imali prilike upoznati kulturnu baštinu mnogih europskih zemalja kao što su: Grčka, Turska, Cipar, Makedonija, Slovenija, Rumunjska, Španjolska, Francuska, Portugal, Nizozemska, itd. Biti u izravnom doticaju s izvornom kulturnom baštinom zaista je neprocjenjivo iskustvo koje ostavlja znanje o drugim kulturama te osjećaj poštovanja prema običajima i posebnostima drugih naroda.

Ovaj dan i ovaj tjedan posvećujemo hrvatskoj kulturnoj baštini, ali i europskoj, a sve to povodom današnjeg Međunarodnog dana kulturne baštine i Dana europske baštine.

Na učeničkim razmjenama i terenskim nastavama upoznali smo zaista mnogo nacija i nacionalnih kulturnih baština, a u kratkom videu možete pogledati dijelove tradicionalnih plesova iz Makedonije, Cipra, Rumunjske i Grčke.

https://www.facebook.com/1375071352748886/videos/1287849058223627