Učenici 10 srednjih škola iz Varaždinske županije će ispite državne mature iz izbornih predmeta i ove godine pisati na jednom mjestu – u Ispitnom centru Varaždin.

U Županijskoj su palači 27. svibnja ravnatelji srednjoškolskih ustanova potpisali Sporazum o suradnji na pripremi i provedbi ispita državne mature iz izbornih predmeta, čiji su potpisnici i Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja te Varaždinska županija kao osnivač škola.

U Ispitnom centru ispite državne mature pisat će učenici Prve gimnazije, Druge gimnazije, Medicinske škole, Gospodarske škole, Srednje strukovne škole, Elektrostrojarske škole, Strojarske i prometne škole, Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole, Glazbene škole u Varaždinu te Privatne varaždinske gimnazije s pravom javnosti.