Dana 10. prosinca obilježava se međunarodni dan ljudskih prava. Učenici naše škole prigodno su obilježili taj važan datum kada je potpisana Opća deklaracija Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima 1948. godine.

 Tada je prvi put u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na život, slobodu i sigurnost bez ikakvih razlika.

Obilježavanjem Međunarodnog dana ljudskih prava se jednoznačno ističe značaj Deklaracije u navođenju činjenice da se ljudska bića rađaju slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Deklaracija time predstavlja opći standard za sve ljude i narode, naglašavajući da svaki pojedinac i svaki član društva treba nastojati kroz poučavanje i obrazovanje promicati poštovanje ovih prava i sloboda te naprednim nacionalnim i međunarodnim mjerama osigurati djelotvorno priznavanje i poštovanje ovih općih prava.

Učenici su predavanjem, prigodnim kvizom, izradom  plakata i snimanjem videa  obilježili taj važan dan za povijest čovječanstva i poslali poruku kako  kao pojedinci, imamo obavezu kroz  obrazovanje podizati društvenu svijesti o  poštivanju ljudskih prava i sloboda. 

                                                                                                                   vjeroučiteljica

                                                                                                          Maja Križanec Cvitković